TYT ve AYT’ ye  hazırlık amacıyla tüm derslerden ekstra konu anlatımları, branş soru çözümleri ve analizleri, öğretmenler tarafından yapılacaktır.
Branş öğretmenleri gözetiminde konu tekrarları ve öğrenci takip çalışmaları yapılacaktır.
Sistematik ve hedefe odaklı ders işleme yöntemi ile konular kısa sürede bitirilecek ve defalarca tekrar edilecektir.
Öğrenciler, öğretmenlerimizin gözetiminde çok sayıda soru çözecek, öğrencilerin eksik olduğu konular tespit edilip, öğrencilere kavratılacaktır.
Konu tarama testleri ile eksiklikler belirlenecek, bu eksikliklerin giderilmesi için bireysel çalışma programı uygulanacaktır.
Müfredat ile bire bir uyumlu deneme sınavlarımız düzenli olarak uygulanacak ve öğrencilerimiz sınava büyük bir rahatlık ve alışmışlık içinde girecektir.
Rehberlik birimimiz işbirliği ile kurulan veli-öğrenci-öğretmen üçgeni sayesinde doğru iletişim sağlanacak ve velilerimiz, çocuklarının gelişimi hakkında düzenli olarak bilgilendirilecektir.
Rehberlik birimimiz, öğrencilerimizle düzenli olarak görüşerek yaptığı çalışmalarla sınav stresini en aza indirecektir.

12.Sınıf Programı:

Belirlenen 5 günlük kurs programı dahilinde;
* Sayısal Gruplarda: matematik branşından 6 saat, fizik, kimya, biyoloji ve Türkçe-edebiyat branşlarından 3’şer saat olmak üzere haftada toplam 18 saat TYT ve AYT dersleri verilmektedir.
* Eşit Ağırlık Gruplarında: matematik branşından 6 saat, Türkçe-edebiyat branşında 5 saat, tarih branşında 3 saat, coğrafya  branşından 2 saat ve felsefe branşından 2 saat olmak üzere haftada toplam 18 saat TYT ve AYT dersleri verilmektedir.
* Ayrıca her hafta rutin olarak “deneme sınavı” yapılmaktadır.